Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé - Lidský rod, společně s elfím, je v Silithii nejrozšířenější. Narozdíl od elfů nejsou lidé vybíraví ve svých sídlištích a jsou ochotni se usadit kdekoliv, kde jsou jen trochu příznivé podmínky. Tomu také odpovídají jejich sídla, která mnohdy připomínají, ve srovnání s elfí architekturou, odpadní stoky.

Právě přizpůsobivost lidí se stala příčinou jejich rozmachu. Ovládají zemědělství, řemeslnou výrobu, boj i magii a i když v žádné z těchto oblastí přímo nevynikají, jejich vytrvalost a učenlivost jim pomáhá dosahovat stejných, ne-li přímo lepších výsledků, než jiným rasám.

 

Elfové - Elfové jsou, stejně jako lidé, velmi početnou rasou. Narozdíl od ostatních plemen stárnou pomaleji a tím jim bylo umožněno dosáhnout velké moudrosti a pochopení světa. Mezi lidmi panuje pověra, že jsou nesmrtelní. To však není pravda, elfové jsou dlouho mladí a díky vzájemné podobnosti mnohdy nezasvěcený pozorovatel vůbec nepostřehne, že už vládne nová královna.  

Najdeme mezi nimi jen málo jedinců, kteří se oddávají zlu. Většina z nich staví čest, spravedlnost a lásku nad peníze, závist a moc.

Jejich města jsou skvěle vyřešena architektonicky, na pobřeží staví rychlé štíhlé lodě, které sice nejsou vhodné jako obchodní, protože právě kvůli své velikosti nemají příliš velikou nosnost, jako přepravní se však osvědčily dokonale.

 

Kentauři - Kentauři mají horní část svého těla (což je od pasu nahoru) lidskou a spodní část (od pasu dolů) koňskou.

 

Gnómové - Gnómové jsou menším druhem trpaslíků. Podobně jako oni žijí v horách, těží uhlí, rudy a drahé kameny. Jsou velmi vynalézaví a neustále něco zkoumají. Snaží se vše poznat, prozkoumat a popsat a odhalit všechna tajemství světa. Tíhnou především k alchymii a k tajům kouzelnické magie.

Gnómové jsou velmi upovídaným národem, rádi se poslouchají, a proto vše vysvětlují mnohokrát dokola. Rovněž jsou nepřekonatelní ve smlouvání, což spíše než jejich schopnostem lze připsat touze ostatních zastavit příval gnómových slov.

Další schopností gnómů je umění rozpoznávat magii v předmětech.Upíři: Upírem se musíte narodit. Dokonce pokud je jen jeden z rodičů upír, dítě je upír. Něco jako půlupíři v Silithii neexistuje.

Upíři nemají chuť na lidskou krev, žijí v noci a ve dne se schovávají v temných místech. Denní světlo pro ně není úplně smrtelné, ale jsou na něj velmi citliví. Hlavním poznávacím znakem nejsou ony pověstné špičáky (mají je většinou zasunuté), ale nápadně bledá pleť (způsobená právě ukrýváním před sluncem). Území upírů se nachází na severovýchodě kontinentu v hornatém kraji, ale málo početné skupinky lze najít i jinde, většinou v lidských městech. Žijí skromným životem a spíše se schovávají, než by se drali do popředí. Voda jim nevadí, svěcená způsobuje popáleniny. Alkoholickými nápoji se velmi brzy opijí.


Pokud ale některý z upírů přeci jen pokouše člověka, stane se z něj i z jeho oběti upír - zatracenec. Klan upírů tohoto nešťastníka vyloučí a zatratí. Časteji se však zatracencem postava stane rukou (nebo spíš zuby) jiného zatracence. Tato forma upírství  je léčitelná - po Silithii se potuluje malé množství dívek obdařených magickou mocí paní Faïen. Faïenky jsou schopné upírství "vyléčit". Zatracenci jsou silně citliví na denní světlo, pobyt na něm způsobuje vysoušení, dehydratace brzy končí smrtí (prakticky se rozpadnou na prach - tato forma smrti je nezvratná). Fyzicky jsou od upírů, kteří se jako upíři narodili, nerozeznatelní, snad jen zkušený pozorovatel si všimne rudých očí. Území zatracenců se nachází na jihozápadě mapy, kolem pramene levé řeky vtékající do moře. Sem se upíří zatracenci stahují instinktivně. Ostatní neupírské obyvatelstvo se jich bojí.

V podstatě existují tři základní způsoby, jak se zbavit zatracence: zachránit jej, nechat uschnout na slunci nebo prošpikovat stříbrem. Otázkou zůstává, která metoda je nejméně drastická... :-)


Amywiel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pardon

(Mivka, 26. 7. 2006 11:28)

Amywiel, byť jsem asi nečetla stejné knihy jako ty a červenajíc se přiznávám, že Kulhánka určitě ne, Rodní a Prokletí opravdu vzešli z mé hlavy. Pokud to je obvyklé... nu asi mám stejné myšlenky jako velcí autoři fantasy, protože jinak nevím.
Přesto však jde o dva světy, které se, pokud vím, pohybují na české amatérské scéně samy a proto by asi nebylo nejvhodnější mít stejné názvy upírů, když už jsou rozdíly mezi nimi tak obrovské. Čtenářům by se to mohlo plést, a to přece nechceme X).
Proto si tě dovoluji poprosit, abys upírům názvy změnila... Třeba na Původní a Falešné, Mocné a Malomocné, Zelené a Modré...
Pravda, ty to "prokletý" bereš spíše jako diagnózu ne jako název, ale přesto bych ti byla vděčná, kdybys to nějak změnila.